شرکت نگار صنعت الوند

تاریخ ایجاد: ۲۳ دی ۱۳۹۵
تاریخ ویرایش: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

موتورهاي ديزلي

Untitlded

موتورهاي ديزلي بدليل استحكام و توان مقاومتي بالا و نياز به تعميرات در دوره هاي زماني طولاني مدت تر همانگونه که میدانیم، نسبت به موتورهاي بنزيني در تجهيزات برق اضطراري صنايع مختلف، اماكن تجاري و اداري از اينگونه موتور ديزلها كه در برندهايي همچون MTU, MAN, Volvo, MWM و … در كشورهاي اروپايي و آمريكايي و به تازگي تحت ليسانس در كشورهاي آسيايي ساخته ميشوند مورد بهره برداري قرار ميگيرند و از اين حيث حائز اهميت ميشوند.

گفتني است اين موتورديزل ها بسته به چگونگي سيستم خنك كاري در دو نوع آب خنك و هواخنك ساخته ميشوند:

ديزل آب خنك: از پر مصرفترين نمونه موتور ديزلهاي سنگين بويژه باتوجه به شرايط اقليمي كشور عزيزمان ميباشد كه سيستم كولينگ توسط محلول مربوطه كه علاوه بر ضديخ بودن داراي خاصيت ضدجوش ميباشدنيز، بهره برداري ميباشد.

گفتني است برحسب توان اين ديزلها علاوه بر تعداد سيلندر در ديزلهاي نيمه سنگين و سنگين از اينتر كولر استفاده ميشود كه هواي خروجي فشرده شده از توربوشارژرها قبل از ورود به محفظه سيلندر از طريق مانيفولد هوا وارد اينتركولر ميگردد تا فشرده تر شده و درحجم ثابت تعداد ملكول هواي بيشتري موجود بوده و نهايتاً قدرت ديزل افزايش يابد.

 

ديزل هواخنك: اين مدل ديزلها بيشتر در نواحي سردسير كاربرد دارند كه سرسيلندرها حالت پره پره داشته و بصورت هيتسينك عمل ميكنند و بلوئر هواي در قسمت جلوي ديزل هوار با قدرت به سمت سريلندرها پرتاب نموده تا گرماي حاصل از احتراق از سرسيلندرها جذب شود.

نكته مهم اين است كه اين ديزلها كاملاً بايد درقسمت فوقاني بوسيله كاورها پوشانده شوند و پرتي هوا نداشته باشند تا باعث داغ شدن بيش از اندازه و ايجاد آلارم و يا استپ توسط سنسور حراتي مربوطه گردند.

درضمن هواي گرم شده پس از برخورد با سرسيلندرها از طريق آكاردئوني ها از قسمت پاييني ديزل به هواي محيط انتقال خواهد يافت.

مهمترين برندهاي اين ديزل كه در داخل كشور ايران بكار گرفته شده اند DEUTZ و SKL ميباشند.

 

Air Cool Main110

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *