شرکت نگار صنعت الوند

تاریخ ایجاد: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

سیستم روانکاری

روانکاری قطعات داخلی موتور دیزلها همچون یاتاقانها، پیستونها، توربوشارژرها، پمپ انژکتورها و … توسط اویل پمپ از داخل کشیده شده و با فشار خاصی به سمت مجاری مربوطه پمپاژ میگردد.

گفتنی است پس از برگشت و بمنظور خنک شدن روغنی که داغ شده و ویسکوزیته خود را تا حدودی از دست داده این روغن وارد کولر روغن میشود و بوسیله سیال آب یا هوا بسته به نوع دیزل که ممکن است آب خنک یا هواخنک باشد، گرمای خود را به سیال انتقال داده و وارد محفظۀ کارتر میشود.

لازم است بدایم که خروجی روغن از یک سوپاپ ریلایف گذر میکند تا درصورتیکه بدلیل گرفتگی یا هر مورد دیگر، فشار از حد معینی تجاوز کرد، مازاد فشار از طریق این سوپاپ به کارتر برگشت داده شود.

پرواضح است که با وجود گیجهای روغن، پرس استات های فشار روغن و نمایشگرهای مربوطه، حفاظت دیزا درخصوص سنجش فشار روغن بطور دائم مورد کنترل و ارزیابی قرار میگیرد و خطاها و الارم ها در سیستم کنترل بر اساس تایم یا سایر موارد ثبت و ضبط شده و همچنین افت فشارها با آلارم هشدار یا توقف دیزل درصورت افت خارج از رنج مجاز، موتور دیزل را حفظ کرده تا سایش بیش از حد بین قطعات باعث خرابی تجهیزات داخلی موتور نشود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *