شرکت نگار صنعت الوند

تاریخ ایجاد: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ ویرایش: ۱ فروردین ۱۳۹۶

تابلو قدرت دیزل ژنراتور

 

دیزل ژنراتورها جهت انتقال توان خروجی به مصرف کننده به تابلو قدرت نیاز داشته و این تابلوها همراه با تجهیزات فرمان و کنترل،

از تجهیزات اصلی تولید برق اضطراری، محسوب میشوند.

ورود برق سه فاز از خروجی ژنراتور به تابلو برق و سپس کنترل سلامت سیستم سه فاز، از نظر سطح ولتاژ، میزان فرکانس، پایداری آن و همچنین درصورت ضرورت جابجایی و درنتیجه انجام صحیح توالی فاز برای کارکرد بی نقص ماشینهای AC از نکات مهم میباشد.

تا درنهایت توسط فیدرهای خروجی تابلو قدرت، برق تامین شده از سوی دیزل ژنراتورها بوسیله کنتاکتورها یا کلیدهای هوشمند به سمت تجهیزات مصرف کننده که نمونۀ مهم آنها الکتروموتورها و کمپرسورها میباشند، ارسال گردد.

این تجهیزات پاور از طریق فیوزهای قدرت بر حسب ولتاژ و آمپر و حتی قابلیت تندکار و کندکار این فیوزها که بستگی به نوع بار دارد و سایر تجهیزات حفاظتی همچون بی متالها و کلیدهای ترمیک تحت محفاظت قرار میگیرند تا درصورت بروز اتصالی یا اضافه بار تابلوبرق و ژنراتور سه فاز حفاظت شده و باعث سوختن سیم پیچ ژنراتورها و حتی ذوب شدن چکش برق کلیدهای آمپر بالا نشود.

در سیستمهای جدید برای الکتروموتورهای قدرت از سیستمهای راه اندازی نرم ( Soft Start ) بجای راه اندازی ستاره-مثلث استفاده میشود.

ضمناً بجای کنتاکتورها، برحسب آمپر و مقرون بصرفه بودن میتوان از سیرکت بریکرهای درایوردار هوشمند استفاده نمود تا با تجهیزات کنترلی مستقیم از وضعیت سیستم پاور خروجی ژنراتور و Fault هایی همچون اتصال کوتاه، اضافه جریان، توالی فاز، سطح ولتاژ و … بتوان حفاظت نموده و همراه با آلارم سیستم قطع شود.

در ذیل یک نمونه از این کلیدبریکرهای هوشمند نمایش داده میشود.

breaker

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *