شرکت نگار صنعت الوند

تاریخ ایجاد: ۲۳ دی ۱۳۹۵
تاریخ ویرایش: ۴ اسفند ۱۳۹۵

تابلو برق

تابلوبرق بعنوان يكي از تجهيزات بسيار مهم در راه اندازي و بهره برداري مناسب از سيستم برق اضطراري با بهره گیری از دیزل ژنراتورها،‌ بوده و تابلوهاي كنترل و همچنین تجهیزات پاور در تابلوهاي برق قرار داده میشوند كه بسته به نوع كنترلر اصلي كه عمدتاً يونيت كنترل و يا PLC ميباشد.

شایان ذکر است كيفيت عملكرد و كنترل تجهيزات نظر به اینکه توسط این کنترل کننده ها بانجام میرسد، در ارزیابی عملکرد تابلوهای برق از اهمیت بسزایی برخوردار میباشند.

غالباً PLCها بكاربرده شده در سيستمهاي كنترلي از نوع SIEMENS بوده و در برخي موارد از نمونه هاي FESTO, Omron و يا حتي مدل ABb نیز بکار گرفته شده اند.

يونيتهاي كنترل در تابلوهاي برق برحسب كيفيت فني تابلوها از سيستمهاي ComAp, DSEو يا Khuseh آلمان بوده كه برحسب چگونگی سنكرون با ديزل-‍ژنراتورهاي ديگر و يا برق شهر، مدل و تیپ اين کنترل کننده ها انتخاب ميشوند.

ساير كنترلها و تجهيزات مانتيتورينگ و رله-كنتاكتورها و همچنين كليدهاي فشار قوي هوشمند موتوردار و نمايشگرهاي آلارم ديزل-ژنراتورها و ترنسديوسرها برحسب نياز مشتري و توانمندي و تخصص سازنده تابلو تشخيص و در سيستم كنترل يا پاور قرار ميگيرند.

تعيين نوع تابلو بر اساس SLA مشتري يا كارفرما و همچنين با پيشنهاد طراح باتوجه به دانش فني و تخصص وي بمنظور برآورده شدن نياز مجموعه مشخص و درنهايت تصميم گيري و طراحي و درنهايت ساخته و آماده بهره برداري ميشود.

 

Panel Control

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *